עם זאת, אף אחד מהכלים הללו לא תומך ספציפית בבעלי פרויקטי בנייה שאחראים על בחירת מבנים חדשים או שיפוץ מבנים קיימים. למרות שחלק מהכלים והתרגילים לתכנון בנייה פותחו בהתייעצות עם בעלי עניין, אף אחד מהכלים לא יכול לעזור לבעלי הפרויקט לבחור בין שיפוץ מבנים קיימים לחדשים על סמך קריטריונים מקיפים של קבלת החלטות.

כלי קבלת ההחלטות התומכים בשיפוץ מבנים חדשים נוצרים על סמך ניתוח נרחב של כלי תמיכה קיימים וצרכי ענף הבנייה

המניע מאחורי יצירת כלי תומך החלטות זה היה היעדר קריטריונים מובנים להחלטה ותהליך ההכרעה בין בנייה חדשה לשיפוץ מבנים קיימים.

לבניין החדש הייתה גם סביבת למידה מודרנית ויצרה קישוריות לקמפוס שלא ניתן היה להשיג בבניין הישן

רוב המבנים בגרמניה נבנו לפני חקיקה של פקודת הבידוד התרמי הראשונה ב-1978, וכתוצאה מכך רבים מהם זקוקים כיום לשיפוץ, בעיקר בכל הנוגע לצריכת האנרגיה של מבנים.

שיפוץ בניין מוגדר כשחזור או מודרניזציה מבני וטכני של קומה אחת או יותר

או אפילו מבנה קיים שלם. שיפוצים כרוכים לרוב בתיקונים קלים במבנה המסייעים בביטול אי הנוחות ובשיפור האסתטיקה של המבנה. אם הבניין שלכם זקוק לשיפוץ, כגון שדרוגי חשמל, תיקוני קיר גבס והחלפת רצפות בלויות, שיפוץ עשוי להיות האופציה הנכונה עבורכם. ארגון מחדש כרוך בשיקום נכס במצב תקין.

שיפוץ

הוא בדרך כלל האפשרות הטובה ביותר אם השיפוץ או השיפוץ עולים יותר משיפוץ הבניין. שיפוצים יכולים להוות אלטרנטיבה גם כאשר מגבלות בנייה או בעיות ייעוד מונעות בנייה חדשה. פרויקטים של שיפוץ ירוק או שיפוץ מבנים היסטוריים עשויים להציע סיוע כספי בצורה של הנחות או הקלות מס.

שיפוץ בניין קיים

הוא לרוב זול יותר ומציע זמני סיום פרויקט קצרים יותר מאשר בנייה חדשה. כאשר נדרש שטח מגורים חדש, שינויים והרחבות לבניין קיים, כגון שיפוץ פנטהאוז, הם אלטרנטיבה כדאית ולעתים קרובות משתלמת כלכלית למעבר דירה. כאשר משפצים בניין, אחד הסעיפים החשובים ביותר בתקציב שלנו הוא להפוך את כל החללים הפנויים למבוקשים יותר על ידי בנייה מוקדמת של החלל או שינוי כל העיצוב של החדר כדי לתת לו מראה מודרני מאוד. עם זאת, בדרך כלל אנו מעדיפים הרחבות TI בנוסף לתוכנית השיפוץ שלנו.

אם אתה רוצה לשכור או למכור בניין

אתה צריך לשפץ אותו כדי לספק את הלקוחות שלך. לפני שיפוץ מבנה ובדיקה מול העירייה לגבי אישורים, שינויים וחוקים, צריך לקבוע מה אתם רוצים שהשיפוץ יעשה. גם השקפת הנדל"ן שלך צריכה להיות בקנה אחד עם התקציב וההחזר הצפוי על ההשקעה. בעוד שהיתרונות הכספיים של שיפוץ ברורים, ישנם שיקולים מסוימים שעל יזם לקחת בחשבון בעת התכנון.

התהליכים והשירותים הנדרשים לשיפוץ הם די ספציפיים וברגע החתימה על התוכניות

בניית בית חדש הופכת צפויה יחסית. שיפוץ מצריך בדרך כלל השלמת כל העבודות הקטנות הנדרשות לבניית בניין חדש. לפעמים משחזרים עשויים להתמקד בהיבטים האסתטיים יותר של פרויקט תוך התעלמות מבעיות מבניות חשובות יותר שעלולות להיות יקרות מאוד.

זה יכול להיות גם בזבוז לקנות נכס שכבר נמצא במצב מקובל

שכן שיפוצים יכולים לכלול פינוי פריטים שעדיין בחיים, להוסיף רק באופן שולי לערך הנכס בעלות משמעותית. זה יכול להיות מסוכן שכן שיפוצים נוטים להיות פחות צפויים מבנייה חדשה ועלויות נסתרות רבות נותרות מחוץ לתקציב המקורי. ההחלטה של בעלי הפרויקט לשפץ או לבנות בניין חדש יכולה להשפיע באופן משמעותי על תקציב הפרויקט הכולל, לוח הזמנים ואיכות הבנייה.

במאמר זה, נתאר קווים מנחים כלליים שיעזרו לך לקבוע מתי לבנות חדש ולא מתי לשפץ. כאשר בוחרים אם לבנות או לשפץ, ההחלטה מסתכמת בדרך כלל באיזו מהן היא המשמעותית ביותר מבחינה כלכלית.

על הבעלים להחליט אם לשפץ את המבנים הללו

או פשוט להרוס אותם ולהתחיל מחדש-זו החלטה מורכבת ורב רמות. במובנים רבים, שיפוץ בניין קשה יותר מבנייה מחדש מאפס, מכיוון שעדיין יש הרבה אלמונים לפני תחילת ההריסה. בעת שיפוץ בניין קל להוציא 80% מעלות השיפוץ המתוכנן ולהפריש 20% לשימוש עתידי.

משך הפרויקט ישתנה בהתאם לגודל הפרויקט

מצב המבנה הקיים (במידה והוא עובר שיפוץ), והאם הארגון שלכם צריך להמשיך יחד עם עבודות הבנייה. מכיוון שאינכם מתחילים מאפס ורבים ממרכיבי הבניין הנדרשים כבר מותקנים וניתנים לשילובם בבניין המשופץ, לצוות הבנייה שלכם תהיה הרבה פחות עבודה לעשות.

עם זאת

אם אתם משפצים בניין ישן במיוחד שראה זמנים טובים יותר, ייתכן שזה לא המקרה. אם אתם מחפשים לשפץ בית או בניין ענק של מכון בריאות, ככל שהמתקן ישן יותר, כך גדל הסיכוי שהפקח ימצא ליקוי כלשהו בעת בדיקתו. ייתכן שיידרשו אמצעי אבטחה נוספים מבעל הבניין או מהקבלן בהתאם לתנאי הבניין הבודדים.

עליך לדעת כיצד להשליך בבטחה חומרי בניין שעלולים להיות מזוהמים

מידע זה יסייע לקבלנים ולבעלים לתכנן פרויקטים של שיפוץ ושיפוץ שעלולים לסכן איטום וחומרי בניין אחרים שעלולים להיות מזוהמים על ידי PCB. מידע זה מדגיש אמצעי זהירות ושיטות עבודה מומלצות לתיקונים או שיפוצים בבניינים ישנים המשתמשים בחומרי בניין המכילים PCB שלא יידחו.

אמצעי הגנה עבור דיירי בניין וצדדים שלישיים הם קריטיים כאשר פרויקט שיפוץ ושיפוץ עלול לשבש חומרים שעלולים להיות מסוכנים

כאשר מתבצעות עבודות שיפוץ או תיקון עם יישום אפשרי של חומר מילוי המכיל PCB וחומרי בניין אחרים, יש לנקוט באמצעים מתאימים על מנת למזער את התפשטות האבק במהלך תיקונים ו/או תיקונים. ניתן ליישם יריעות פלסטיק על הרצפה, הקרקע או משטחים מתאימים אחרים כדי למנוע זיהום פנים או חיצוני של הבניין עם אבק שנוצר במהלך הפעולה.

לפי המסמך המאושר ל' לחוק הבנייה

שיפוץ משמעו … בנייה מחדש של בניין בו מתוקנים למעלה מ-25% משטח מעטפת הבניין. בענף הבנייה, שיפוץ מתייחס לתהליך של שיפור או מודרניזציה של מבנה ישן, פגום או פגום. פרויקטים אלה מחליפים את רכיבי הבניין הקיימים במבנים חדשים / משוחזרים המשנים את המראה, המבנה או הצורה של חלל כדי לשפר או לשנות עיצוב ופריסות חדרים קיימים. תוכניות והיתרים שיפוץ מתקן קיים מצריך לרוב היתר בנייה והליך אימות.

רוב הבנאים מתמקדים בבניית בתים חדשים

ולכן שיפוצים נוטים להיות משרה חלקית עבור בעלי המלאכה הללו. עם זאת, לבניינים מחודשים ומחודשים יכולים להיות אופי או קסם ייחודיים שלא קל להתאים לפיתוחים חדשים יותר, במיוחד נכסים ישנים יותר.

למידע בנושא של שיפוצי מבנים עליך לגלוש לאתר shimiaquatics.co.il