קופירייטינג

מהו תחום הקופירייטינג? מה הוא כולל? מה בין קופירייטינג לכתיבת תוכן? ומה באשר לקורס קופירייטינג? כל השאלות והתשובות לפניכם.

ראשית, מה זה קופירייטינג? 

אדם העובד בתחום הקופירייטינג מכונה "קופירייטר". תפקידו של הקופירייטר הוא לכתוב תוכן מקוון למטרות שיווק ופרסום לצורך קידומה של החברה בה עובד. הקופירייטר נדרש להבין כיצד פועלת ומתנהלת מערכת התקשורת המדינה ואיך רצוי להתנהל מולה. ישנן תכונות חשובות הנדרשות מכל קופירייטר וביניהן: יצירתיות, מקוריות, יכולת למידה, הסקת מסקנות, מסוגלות להתמודד עם קשיים, כישלונות וביקורת. כמו כן עליו להיות בעל סקרנות ומוטיבציה להיכנס אל ראש הלקוחות ובהתאם לכך להחליט על אופי וכיוון הכתיבה.  

מהם תפקידי הקופירייטר?

להלן מספר דוגמאות לתפקידו של הקופירייטר:

-כתיבת סיסמאות פרסום רבות 

-כתיבה של מאמרים שיווקיים לאתרי אינטרנט שונים

-כתיבה וניסוח של מלל היופיע בעמודי נחיתה

-כתיבת מלל תיאורי לאפליקציות שונות

-ניסוח מודעות שיוצגו בגוגל, פייסבוק ועוד.

מה ההבדל בין קופירייטר לכותב תוכן?

תפקידו של כותב תוכן מתמקד בכתיבה של מאמרים ארוכים מאוד, היכולים להגיע לאלפי מילים למאמר.

לעומתו, המלל אותו כותב הקופירייטר קצר יותר משמעותית. לצורכי שיווק ופרסום אין צורך בכתיבת מאמרים ארוכים ועוד יותר מכך- ניתן לעורר, למשוך ולצבור לקוחות אף באמצעות מספר מילים איכותיות שידברו אל לב הלקוחות.

קופירייטר או קופירייטרית?

במידה והנכם מעוניינים לשכור שירותי כתיבה שיווקית, לרוב זה לא באמת משנה אם תבחרו בקופירייטר או קופירייטרית. כמובן שישנם נושאים השייכים לעולם הנשים כגון: איפור, תכשיטים וכו' אז אם אתם רוצים לשווק מוצרים או שירותים המשתייכים לתחומים הקרובים יותר לעולמן של הנשים עדיף לכם לבחור קופירייטרית. לעומת זאת, אם הנכם רוצים לשווק שירותים או מוצרים המשתייכים לתחומים הקרובים יותר לעולם הגברים כגון: חשמל, תאורה וכו' עדיף לכם לבחור בקופירייטר.

לימודי קופירייטינג

קיימות מכללות רבות המציעות קורסי קופירייטינג. ישנם קורסים קצרים ויש כאלה ארוכים המתאימים עבור אלה המעוניינים ללמוד את התחום באופן יסודי. הלומד קורס כתיבה יוצא עם כלים חשובים לצורך העבודה בפועל, כלים אלו יסייעו לו בהענקת שירות מקצועי לקהל הלקוחות וכן יספקו לו תחושת ביטחון עצמי בבואו לבצע משימות שונות עבור לקוחותיו

כיום, יותר ויותר אנשים חשופים לאתרי אינטרנט ולרשתות חברתיות שונות. לאלה, תפקיד מרכזי בשיווק, פרסום ומכירה של מוצרים או שירותים שונים.

אז אם אתם בעלי עסק ורוצים להשתמש באינטרנט ככלי לקידום ומינוף העסק שלכם, קורס כתיבה שיווקית יכול להיות פתרון מצוין עבורכם!