ניתוחים פרוקטולוגים

ניתוחים פרוקטולוגים? ישנם כאלה המגלים בקיאות בתחום הפרוקטולוגיה מתוך ידע כללי או אף ניסיון אישי, אך קיים נתח אוכלוסייה שעבורם המונח פרוקטולוגיה הוא סינית מבחינתם, עד שיקראו את המאמר הבא. מהו תחום הפרוקטולוגיה, אילו בעיות הוא כולל וכיצד מטפלים בהן- כל המידע כאן עבורכם.

מה זה פרוקטולוגיה?

הפרוקטולוגיה היא תחום רפואי העוסק בבעיות שונות המצויות באזור פי הטבעת וסביבתו. ענף זה מהווה חלק מתחום הכירורגיה הכללית, כאשר המטפל העוסק בתחום זה מכונה "פרוקטולוג". הפרוקטולוג הוא אדם שעבר הכשרה בתחום הפרוקטולוגי כחלק מהכשרתו הכללית בתחום הכירורגיה.

אילו בעיות פרוקטולוגיות קיימות?

תחום הפרוקטולגיה כולל מגוון רחב של בעיות, כאשר הבעיה המובילה רבים לפנות לאבחון, ייעוץ וטיפול פרוקטולוגי היא בעיית הטחורים. בין יתר הבעיות ניתן למנות את מצבים כמו: 

-יציאות שונות מהרגיל

-עצירות ועצירות כרונית

-כאבים בבטן תחתונה ללא סיבה מוצדקת

-כאבים או הפרשות בעת מתן צואה

-פגיעות באזור הרקטום

-שלשולים

-אי יכולת לשלוט על יציאות

-גידולים שפירים באזור הרקטום העלולים להיגרם מנגיפי הפפילומה

-גידולים ממאירים באזור הרקטום

-ציסטות 

-טחורים

ניתוחים פרוקטולוגים 

כאמור, בעיית הטחורים הינה הבעיה השכיחה ביותר המביאה רבים לפרוקטולוג. לבעיית הטחורים צורות שונות ולכן לכל צורה יהלום טיפול מסוג שונה. כאשר שיטות טיפול שמרניות כמו שינוי תזונתי, משחות שונות ועוד אינן מועילות אין מנוס מביצוע ניתוח טחורים. 

ניתוח טחורים יכול להתבצע באופנים שונים כאשר לכל שיטה יתרונות וחסרונות משלה. האופן השכיח ביותר היא ניתוח לכריתת הטחורים. שיטה זו בעלת סיכויי הצלחה רבים אך מלווה בכאבים אחר הניתוח העלולים להימשך עד כחודש ימים.

שיטה נוספת היא שיטת הקיבוע בה מקבעים את הטחורים למקום הראוי להם באמצעות סיכות זעירות. גם שיטה זו נוחלת הצלחה בד"כ. לאחר טיפול מסוג זה עשויים להופיע כאבים, אך בעוצמה חלשה ולאורך זמן קצר יותר ביחס לניתוח המסורתי. 

אופציה שלישית היא להפחית את זרימת הדם לטחור על ידי שימוש במכשיר אקו דופלר הקושר את העורק המעביר את הדם לטחור. באופן הנ"ל הטחור מצטמק והרגשתו של החולה משתפרת. שיטה זו אמנם כרוכה בכאבים מועטים ביחס לשאר השיטות, אך קיימים דיווחים על מקרים בהם חזרו הטחורים.

למידע נוסף ומקיף בנושא ניתוח טחורים, מה גורם לבעיית הטחורים, מהם הסימפטומים שאתם עלולים לחוש ובמידה וקיבלתם המלצה לבצע ניתוח טחורים תוכלו לקרא אודות אופן ההערכות לניתוח, אורך הניתוח ומה כוללת תקופת ההחלמה.