הלבנת שיניים

הרשת, הרחוב ואף החנויות מלאים בתמונות מפורסמים בעלי שיניים לבנות ובוהקות. צופים בפרסומות וליבכם נצבט? חולמים גם על שיניים לבנות? הגיע העת להגשים את החלום! הכל על הליך הלבנת השיניים במאמר הבא.

הלבנת שיניים- מה זה?

לאורך השנים נספגים כתמי צבע ולכלוך על השיניים כתוצאה מגורמים שונים כמו עישון, שתיית קפה ועוד. כתמים אלו גורמים לשיניים צהובות, אפורות או חומות ועבור רבים מאיתנו מהווים מטרד אסתטי. הלבנת שיניים הינה הליך רפואי בו מחדירים חומרים פעילים בריכוז גבוה שתפקידם להעלים את הכתמים המעכירים את השן ובכך גורמים לשן להראות נקייה ולבנה יותר. את התהליך ניתן לבצע בשיטות שונות, אותן נהוג לסווג לטיפול בבית ולטיפול במרפאה כאשר בשתיהן נעשה שימוש באותו חומר מלבין רק באחוזים שונים.

הלבנת שיניים- לתמיד?

לרוב, תוצאות תהליך הלבנת שיניים מחזיקות בין שנה לשלוש שנים ואינן יכולות להישאר לנצח, בפרט אם אתם מעשנים או שותים קפה/תה. עם זאת, אתם יכולים לסייע בשמירה על תוצאות הטיפול אם תמנעו מעישון ושתייה העלולים להכתים את השיניים וכן תשמרו על היגיינת פה נאותה הכוללת צחצוח תקין וביקור סדיר אצל רופא השיניים. 

הלבנת שיניים-מי צריך להימנע?

לנשים בהריון, ילדים ונוער עד גיל 18 שתהליך בקיעת השיניים שלהם טרם הגיע לסיומו. כמו כן מומלץ להימנע מהליך זה במקרים של עששת בשיניים, מחלות חניכיים ושחיקת ציפוי השן. במצבים אלה יש לטפל בבעיה ורק לאחר מכן להתחיל בתהליך ההלבנה מאחר שהליך הלבנה על שיניים חולות לא יוביל לתוצאות הרצויות. 

הלבנת שיניים-מהי העלות במרפאה מקצועית?

עלות תהליך הלבנת שיניים מושפע ממספר פרמטרים: מחירי החומרים הכלולים בתהליך, זמן העבודה הנדרש מהרופא המטפל וכמות הביקורים. במידה ותהליך ההלבנה שלכם כולל ציפוי חרסינה טווח המחירים ינוע בין 2500-3800 ₪ לשן בודדת. אך אם תהליך ההלבנה שלכם כולל כתרים לשיניים טווח המחירים ינוע בין 800-4000 ₪.

חשוב לזכור ששימש בחומרים זולים עלולים לפגוע בשיניים ולכן יש להיזהר מהצעות מחיר מפתות ונמוכות במיוחד שעלולות להוביל לנזקים בשיניים שלכם. 

הלבנת שיניים-כיצד לבחור מרפאה?

כאשר החלטתם להגשים את חלומכם ולבצע תהליך הלבנת שיניים חשוב לערוך בירור יסודי אודות המרפאות המקצועיות הקיימות, רמת הניסיון, המלצות ועלות התהליך. בכדי לחסוך לעצמכם זמן יקר ולבטים רבים בבחירת המרפאה קיימים אתרים המשתפים פעולה עם רופאים מומחים ומרפאות מקצועיות. האתר "בי דנטל" למשל, עשוי לספק לכם מידע איכותי אודות תהליך הלבנת השיניים ואף לסייע לכם במציאת רופא מומחה הולם או מרפאה מקצועית מתאימה הקרובה למקום מגוריכם.